Urker uitgaven

De papieren uitgaven van Urker Uitgaven zijn bijzonder informatief en ook voor Emmeloord.info altijd een bron van informatie en inspiratie. Ik heb inmiddels een behoorlijk rijtje in de boekenkast staan, maar de meesten zijn digitaal vrij toegankelijk.
Daarom toon ik ze hier:

Stichting Urker Uitgaven

De Stichting Urker Uitgaven (SUU) is opgericht in 1982. Tijdens haar bestaan verschenen tot nu toe een veertigtal uitgaven over de geschiedenis en cultuur van Urk. Daarin werden diverse onderwerpen beschreven zoals: de drooglegging van de Zuiderzee, het verenigingsleven, de positie van Urker vrouwen, de visserij, de klederdracht, post- en bootverbindingen, het kerkelijk leven etc.

Stichting Erfgoed Urk

De Stichting Erfgoed Urk (SEU) is in 2009 opgericht om als ‘onafhankelijke watchdog’ het Urker erfgoed te beschermen. In 2019 ging de stichting samen met Urker Uitgaven.

De oorspronkelijke kerntaak van Stichting Urker Uitgaven (SUU) was het vastleggen van het verleden door middel van boeken. Door de digitalisering is de focus nu veel meer komen te liggen op het regelmatig uitgeven van bijzondere en aantrekkelijke nummers binnen de succesvolle reeks Urcker Kronieken.

Canon van Urk

Daarnaast wordt op de website in de Canon van Urk de geschiedenis van Urk in diverse vensters belicht.
Die Canon zal naar voortschrijdend inzicht regelmatig uitgebreid en aangevuld worden en afzonderlijke ramen kunnen – daar waar nodig en wenselijk – in gedrukte vorm verschijnen. Sinds het najaar van 2018 verschijnt ook het eigen digitaal tijdschrift Urcker Kronieken op de website. Het tijdschrift stelt zich ten doel om kortere en langere artikelen van niveau over het onderwerp Urk (in de breedste zin des woords) te publiceren.

Ze zijn ook te lezen via de ISSU website.  Dat bladert als in een echt boek, maar wel wat trager.